Psal se rok 1944 a v městečku Rocca di Papa, nedaleko od Říma, se pár dní před Vánoci narodil první z bratrů De Angelisových jménem Guido.
Přesně za 2 roky a 2 měsíce přišel na svět i druhý – Maurizio.
Bratři De Angelisové se už během svých studií stali výjimečnými hudebníky. Jejich kariéra se naplno rozjela v roce 1963,
kdy vydali LP a začali pracovat pro RCA Italiana. A byl to pořádný rozjezd, který se dodnes nezastavil.
Museli dokonce během své kariéry používat různá umělecká jména, aby jimi italský trh nebyl přesycen.
Nejznámější název byl Oliver Onions, dále to byly pseudonymy M&G Orchestra, Dilly Dilly, The Black Stones,
Canary Jones, Donald & Olimpio, Dream Bags / DreamBags, Juniper, Crystal Bird a další.
Více než 40 let skládají hudbu k filmům, zpívají a hrají na mnoho hudebních nástrojů. Mají na kontě nespočet skvělých soundtracků
a písní. Málokdy však byli pod svým dílem přímo podepsaní, a tak jejich pravá jména a velikost zůstala většině světa ukrytá.
Nejen u nás se De Angelisové nejvíce proslavili hudbou k filmům s Budem Spencerem a Terrencem Hillem. Jejich filmy dokonale doplňovali a pozvedli je na zcela novou úroveň.
Snad vůbec nejznámějším hitem od De Angelisů je píseň Dune Buggy z filmu Jestli se rozzlobíme, budeme zlí,
která svého času dobyla přední příčky žebříčků evropských hitparád. Díky této silné herecké dvojici se proslavil také o několik let starší italský skladatel Franco Micalizzi.
Ten složil hudbu např. k filmům Pravá a levá ruka ďábla, Jdi na to či Dvojníci a s bratry De Angelisovými taky několikrát na filmové hudbě spolupracoval.
Právě filmy se Spencerem a Hillem se inspiroval režisér Giuliano Carnimeo a v roce 1975 vznikly snímky Šimon a Matouš a Šimon a Matouš jedou na rivieru.
Snad také díky výborné hudbě De Angelisů či některým společným hercům (např. Dominic Barto) si lidé často ani nevšimli,
že se jedná pouze o klon (nutno říci zdařilý) filmů Spencera a Hilla.
V roce 1984 režisér Roberto Malenotti natočil hudební film Cenerentola '80 u nás známá jako Cindy v hlavní roli se zpěvačkou Bonnie Bianco ve kterém
de facto hrála samu sebe. Ústřední melodie "Stay" se držela několik týdnů na 1. místě německých hitparád. Tato i další písně z filmu byli též prací bratrů De Angelisových.
Ve filmu si rovněž bratři zahráli zvukaře nahrávacího studia.
Guido a Maurizio De Angelis dále složili hudbu např. k uhrančivému westernu Keoma, známému Sandokanovi, komedii Podivné dědictví či kreslenému seriálu Willy Fog.
Bratři De Angelisové neměli příliš ve zvyku veřejně vystupovat, natož koncertovat. O to většího překvapení se v roce 2007 dočkali
návštěvníci každoročního italského festivalu Lucca Comics & Games, kde Guido a Maurizio De Angelis vystoupili po 25 letech
a přehráli nepřeberné množství svých slavných hitů.
Zde si můžete poslechnout malý průřez diskografií dua Guido and Maurizio de Angelis.