The Move byla britská rocková kapela konce šedesátých a počátku sedmdesátých let. Za pět let získali devět z prvních 20 britských singlů, ale patří mezi nejpopulárnější britské kapely, které ve Spojených státech nenajdou žádný skutečný úspěch.

Ačkoli basový zpěvák Chris "Ace" Kefford byl původním vůdcem, po většinu své kariéry byli Move vedeni kytaristou, zpěvákem a skladatelem Royem Woodem. Napsal všechny britské singly skupiny a od roku 1968 také zpíval vokály na mnoha písních, ačkoli Carl Wayne byl hlavním zpěvákem až do roku 1970. Zpočátku skupina měla 4 hlavní zpěváky (Wayne, Wood, Trevor Burtona a Kefford), kteří rozdělili vedoucí vokály na několik svých dřívějších písní.

The Move vznikli z několika skupin v Birminghamu v polovině šedesátých let, včetně Carl Wayne & Vikingů, Nightriders a Set Mayfair. Jejich jméno se týkalo přesunu různých členů těchto skupin vytvořených k vytvoření skupiny.

Kromě Wooda byl originálním pětičlenným seznamem Move v roce 1965 bubeník Bev Bevan, baskytarista Kefford, zpěvák Carl Wayne a kytarista Trevor Burton. Konečná sestava z roku 1972 byla trio Wood, Bevan a Jeff Lynne, v tomto složení společně se postupně přetransformovali do skupiny Electreic Light Orchestra. Jediný singl The Move Do Ya byl nejúspěšnějším singlem v USA. Electric Light Orchestra v roce 1976 vydalo tuto skladbu jako re-make a skladba opět vylétla v USA nahoru.

V letech 2007 a 2014 hráli Burton a Bevan občas "The Move featuring Bev Bevan a Trevor Burton".

Zde si můžete poslechnout malý průřez diskografií kapely The Move.1968
  Fire Brigade
1968
  Blackberry Way
1967
  Flower In The Rain
1972
  Do Ya
1971
  Tonight
1972
  Beautiful Daughter
1971
  Don´t Mess Me Up
1971
  Chinatown
1968
  Kilroy Was Here