Sister Sledge je americká hudební vokální skupina z Philadelphie v Pensylvánii. Založená v roce 1971, skupina byla složena ze sester Debbie, Joni, Kim a Kathy Sledge. Symbolizující silné rodinné hodnoty, sourozenci dosáhli mezinárodního úspěchu ve světě diskotéky. V roce 1979 nahráli průlomové album "We Are Family", které dosáhlo vrcholu Sister Sledge získaly Platinovou desku. Album obsahovalo singl "We Are Family" v roce 1979, který dosáhl druhé místo amerického žebříčku Billboard Hot Top 100 a získalo cenu Grammy.

Skupina se zúčastnila turné po většině východního pobřeží včetně New Yorku, New Jersey a domovského města Philadelphia, kde Florez působil jako jejich manažer (a řidič turné autobusů) a Debbie jako hudební ředitel. Vydali svůj první singl "Time Will Tell" v roce 1971 na u Money Back. V roce 1973 vydali singl "Mama Never Told Me", který se v roce 1975 stal nejlepším hitem ve Velké Británii, v roce 1974 vydali "Love Do not Go Through Changes On Me", který se objevil ve filmu Patricka Granta & Gwen Guthrie. Píseň byla velkým hitem v Japonsku a v důsledku toho byly dívky vyslány do země, aby vystoupily na Tokijském hudebním festivalu, kde získaly stříbrnou příčku.

První album Sister Sledge, Circle of Love, vydalo v roce 1975 společností ATCO (Atlantic Records) a zahrnovala písně napsané Gwen Guthrie a Gwenovým tehdejším přítelem, studiovým basistou Patrickem Grantem. Skupina měla úspěch v Evropě a v důsledku toho bylo album "Together" nahráno v Německu v roce 1977. Vydáno prostřednictvím vydavatelství Cotillion, další dceřiné společnosti v Atlantiku, album obsahovalo jediný hit "Blockbuster Boy". Do konce dekády všechny čtyři sestry absolvovaly Temple University ve Philadelphii.

Jejich další americké hity zahrnují remaky jako "My Guy" (1964), "Mama Never Told Me" (1973), "Thinking on You" (1984), "Frankie" (1985). Remixované verze tří svých singlů v roce 1993 je vrátily do Top 20 UK. Po odchodu Kathy v roce 1989 pak skupina působila jako trio (s Kathy se občas znovu spojily) až do smrti Joni v roce 2017. V roce 2015 Sister Sledge vystoupily pro papeže Francise na Světovém festivalu rodin ve Philadelphii.

Album "Bet Cha Say To All the Girls" vyšlo v roce 1983, v čele s americkým jazzovým zpěvákem Al Jarreau. Skupina zažila významný úspěch v roce 1984, kdy znovu nahrály „Thinking of You“ a „Lost in Music“ ve Velké Británii, V následujícím roce vyšlo jejich 7. studiové album "When the Boys Meet the Girls a pokračují ve svém úspěchu ve Velké Británii. Singl "Frankie" se dostal na první místo na britském Singles Chartu a strávil čtyři týdny v 1. místě.

V roce 1989 se vydala Kathy na sólovou dráhu. Debbie, Joni a Kim pokračovali jako trio a v roce 1992 spolupracovali s Bluey z britské acid jazzové skupiny Incognito na singlu "World Rise and Shine". Píseň se objevila na jejich největším hitovém albu And Now ... Sledge ...Again. Dosáhl č. 1 v Itálii. Skupina (včetně Kathy) prožila v Británii úspěch v následujícím roce, kdy byl vydán Sure as Pure remix "We Are Family" dosáhl páté příčky, následovaný remixy "Lost in Music" (# 14 ) a "Thinking of You" (# 17). V roce 1996 vydali album největších hitů "The Very Best of Sister Sledge 1973–93" V roce 1997 produkovala Joni osmou studiovou desku skupiny African Eyes, která byla nominována na cenu Grammy jako nejlépe produkované CD.

V prosinci 2000 Sister Sledge hrály v Bílém domě prezidentovi a první dámě na závěrečném vánočním večírku Clintonovy administrativy. Následující rok, po 11. září, všechny čtyři sestry přepsaly "We Are Family" jako přínos pro řadu dalších umělců, včetně Diany Ross a Patti Labelle. Debbie, Joni a Kim pracovali nové desce Style, která ale kvůli právním problémlům nevyšla. Joni a Debbie pokračovali v turné (s různými hosty, včetně Debbieho dcery Camille Sledge, dokončujícího tria), a v roce 2005 hráli na slavné pyramidové scéně na Glastonbury Music Festival ve Velké Británii. V roce 2011 byla Kathy pozvána, aby vystoupila ve filmu Oprah Winfrey.

V roce 2014, Debbie a Joni vystoupily v Sheffieldu ve Velké Británii spolu s hip-hopovou ikonou, Public Enemy nahrály skladbu „Stay A While“ v Londýně. Joni Sledgeová, zemřela přirozenou smrtí ve svém domě ve Phoenixu v Arizoně v pátek 10. března 2017. Bylo jí 60 let. Po smrti Joni Debbie a Kim oznámili, že budou i nadále působit jako Sister Sledge.

Zde si můžete poslechnout malý průřez diskografií kapely Sister Sledge.1971
  Brand New Generation
1979
  Frankie
1973
  Mama Never Told Me
1980
  Pretty Baby
1983
  B. Y. O. B. (Bring Your Own Baby)
1979
  We Are Family
1978
  He´ s The Greatest Dancer
1979
  Circle Of Love (Caught In The Middle)
1982
  Super Bad Sister
1992
  You Fooled Around