Shakatak je anglická jazz-funk skupina založená v roce 1980. Skupina je stále aktivní a populární po celém světě, zejména v Japonsku a na Dálném východě. Od jejich první skladby v roce 1980 Steppin a jejich prvního alba Drivin' Hard skupina vstupuje do žebříčků hitparáda pravidělně. Vydání singlu Easier Said Than Done, způsobilo umístění v top 20 a bylo impulsem pro další tvorbu. Tato skladba představila jejich instrumentální unison vokální zvuk pro mnohem širší publikum, a singl zůstal v britském Singles Chartu po sedmnáct týdnů. Následoval Night Birds, první singl, který se dostal do první desítky a stejnojmenné album, které vyneslo kapele první zlaté album, které vystoupilo na číslo čtyři a zůstalo v žebříčcích po dobu dvaceti osmi týdnů.

Po řadě úspěšných dvaceti singlů ve Velké Británii se kapela vydala na nebývalý mezinárodní úspěch s vydáním singlu Nightbirds, která se stala standardem hudebního repertoáru. Tento úspěch byl opakován s desítkou hitů jako Down On The Street a ve složení skupiny Jill Saward (hlavní zpěvák), Bill Sharpe (klávesy), Keith Winter (kytara), George Anderson (baskytara) a Roger Odell (bicí). S kouzelnou kombinací Al Jarreau / Shakatak skupina pokračovala v nahrávání skladby Day by Day, aby tak získala další mezinárodní uznání.

Spolu s touto úspěšnou kariérou nahrávání se Shakatak pevně etabloval jako živý akt, který spojuje chytré muzikantství se smyslem pro zábavu, který silně komunikuje s celosvětovým publikem. Jejich vystoupení v japonském Budoken Hall vyhrálo stříbrnou cenu na Tokijském mezinárodním festivalu písní.

Shakatak byl pověřen psaním oficiální skladby pro jachtařský závod Kenwood Cup v roce 1988 názvem Racing With The Wind, který byl použit v japonských inzerátech Kenwood a byl vydán na albu nazvaném Da Makani výhradně v Japonsku.

Nicméně, po tomto úspěchu skupina cítila, že je čas, aby znovu přesměrovali své úsilí zpátky na singly a album pro vydání do zbytku světa. Výsledkem bylo něco zvláštního, hitparádový Mr. Manic & Sister Cool a album Manic a Cool.

V devadesátých letech měla skupina úspěch v USA, kapela tam vydala dvě alba, které šly na č. 1. V Japonsku byla kapele udělena Japonská Grammy za nejlepší mezinárodní instrumentální album.

Shakatak se pravidelně objevuje po celém světě s nedávnými festivalovými vystoupeními v Jakjazzu, Mezinárodním jazzovém festivalu v Jakartě, Bangkoku, Hua Hinu a Dni Bratislavského jazzu. Představují každoroční vystoupení v Billboard Clubs v Japonsku a v jazzovém pokoji Pizza Express v Londýně a mnoha dalších koncertních a klubových představeních. Kapela v roce 2010 oslavila třicet let své existence.

Shakatak vystupuje pravidelně ve Velké Británii, Evropě a na Dálném východě a vydává CD téměř každý rok. K dispozici jsou také DVD verze, které dokazují, že stále existuje neukojitelná poptávka po unikátním zvuku Shakatak.

Zde si můžete poslechnout malý průřez diskografií kapely Shakatak.1985
  Day by Day
1985
  City Rhythm
1983
  Dark Is The Night
1984
  Down On The Street
1982
  Invitations
1988
  Mr. Manic & Sister Cool
1982
  Night Birds
1988
  Something Special
1982
  Streetwalkin'
1984
  Watching You