Secret Service je švédská kapela, která byla populární především v 80. letech a jejíž hudební tvorba by se dala zařadit na pomezí new wave a popu. Hudební formace vznikla v roce 1979, kdy se Ola Hakansson, bývalý zpěvák skupiny Ola and the Janglers a pozdější manažer nahrávací společnosti Sonet Records, dal dohromady s Timem Norellem a klávesistou Ulfem Wahlbergem. Nově vzniklá trojice nazvaná Ola+3 složila několik písní, které následně zahrála na populární švédské soutěži Melodifestivalen. Ačkoli mladí hudebníci nevyhráli, rozhodli se ve spolupráci pokračovat. Název kapely změnili na Secret Service a do svých řad přijali kytaristu Tonyho Lindberga, basistu Leifa Paulsena a bubeníka Leifa Johanssona. Navzdory tomu, že Tim Norell s Olem Hakanssonem velmi úzce spolupracoval na skládání písní, na pódiu nebo na obalu alb se s ostatními členy kapely nikdy neobjevoval.

Prvním singlem kapely se stala píseň nazvaná Oh Susie. Úspěch slavila nejen ve Švédsku, ale i v dalších zemích Evropy, v jižní Americe a v Austrálii. Následovalo vydání debutového alba, z něhož pocházel single Ten O’ Clock Postman, za který kapela ve Švédsku obdržela zlatou desku. Nejpopulárnější písní skupiny se ale v roce 1982 stal single Flash in the Night, který zaútočil na žebříčky snad všech evropských hitparád. V polovině 80. letech začali Ola Hakansson a Tim Norell spolupracovat i s dalšími hudebními interprety. Například Ola Hakansson nazpíval s bývalou členkou skupiny ABBA Agnethou Fältskog píseň nazvanou The Way You Are. Za duet oba obdrželi zlatou desku.

Své poslední album vydala skupina Secret Service v roce 1987. Ačkoli Tim Norell a Ola Hakansson i nadále spolupracovali, ostatní členové kapely se rozešly a populární švédská skupina tak definitivně zanikla.

Ola Hakansson pokračoval jako partner Tima Norella spolu s Anders Hansson v roce 1992 založili Stockholm records. Tato trojice byla švédský ekvivalentní megatria Stock-Aitken-Wateman. Produkovali takové umělce jako Army Of Lovers a The Cardigans V roce 2000 vydali výběrové album s nátvem Top Secret, které obsahovalo 4 nové písně. V pozměněné sestavě od roku 2006 koncertují po oblastech Ruska, již bez Ola Hakanssona. Zatím poslední album v této sestavě The Lost Box, vydali v roce 2012.Zde si můžete poslechnout malý průřez diskografií kapely SEcret Service.2012
  Eyes Are Talking
2021
  Lit De Parade
1982
  Flash In The Night
1979
  Oh Susie
1982
  If I Try
1980
  Ye-Si-Ca
1981
  Broken Hearts
1982
  Dancing In Madness
1981
  L. A. Goodbye
1980
  Ten O´Clock Postman