Kylie Ann Minogue je australská zpěvačka, skladatelka a herečka, která pracuje a žije v Londýně. Narodila se 28. května 1968 a její kariéra odstartovala už v roce 1979. Tehdy byla dětskou hereckou hvězdičkou a objevovala se v pořadech australské televiize pro nejmenší. Později se zviditelnila díky roli v televizní „mýdlové opeře“ Neighbours. Jako zpěvačka se pak začala prosazovat v roce 1987.

Kylie Minogue má na kontě přes 70 milionů prodaných alb, celou řadu hudebních cen včetně těch nejprestižnějších jako jsou ARIA, Brit Awards a Grammy. Realizovala také řadu velmi úspěšných a kritikou příznivě přijatých světových turné. Za živá vystoupení si vysloužila ocenění Mo Award v kategorii „australský bavič roku“.

Její vůbec první singl „The Loco-Motion“ se držel po dobu sedmi týdnů na první příčce australské hitparády a stal se nejprodávanějším singlem dekády v této ostrovní zemi. Kylie díky tomu podepsala smlouvu s britskými skladateli a producenty Stock, Aitken & Waterman a výsledkem bylo v roce 1988 její eponymní debutové album. Píseň „I Should Be So Lucky“ se stala mezinárodním hitem. Kylie Minogue se postupně z „holky od vedle“ změnila v sex symbol a módní ikonu.

Její singly se stále velmi dobře prodávaly, ale po vydání čtyř studiových alb začala čísla klesat. V roce 1992 zpěvačka odešla od společnosti Stock, Aitken & Waterman a stala se nezávislou umělkyní. Její příští singl „Confide in Me“ opět v Austrálii a několika evropských zemích atakoval první příčky hitparád a duet s Nickem Cavem „Where the Wild Roses Grow“ přinesl Kylie vyšší status uměleckého uznání. Na dalším albu Impossible Princess z roku 1997 se zpěvačka začala profilovat také jako skladatelka.

V roce 2000 se vrátila na výsluní se singlem „Spinning Around“ a tanečně zaměřeným albem Light Years a vystoupila na závěrečném ceremoniálu olympijských her v Sydney. Videoklipy k jejím písním jsou od té doby provokativnější a plné flirtování. Následovaly další hitové singly. „Can't Get You Out of My Head“ byl číslem 1 ve více než čtyřiceti zemích, album Fever z roku 2001 se stalo hitem v řadě zemí včetně USA, kde Kylie Minogue do té doby nebyla moc známá. V roce 2005 jí v průběhu koncertního turné diagnostikovali rakovinu prsu, takže byla nucena úspěšnou šňůru v polovině zrušit. Po úspěšné léčbě se v roce 2006 vrátila a vyjela na Showgirl: The Homecoming Tour.

V roce 2008 převzala od britské královny Alžběty II Řád britského impéria za „hudební přínos“ a francouzská vláda jí udělila jedno z nejvyšších ocenění v oblasti umění Ordre des Arts et des Lettres za přispění k rozkvětu kultury ve Francii. V roce 2009 následovalo turné For You, For Me, její první koncertní turné v USA a Kanadě. Její klasický singl a zřejmě největší hit „I Should Be So Lucky“ je od roku 2011 součástí australského národního archivu audio vizuálních děl. V témže roce také Kylie Minogue získala na Ruskinově univerzitě ve Velké Británii čestný doktorát v oboru zdravotních věd za práci, díky níž pomáhá zvyšovat povědomí o boji s rakovinou prsu. V rámci ARIA Music Awards byla uvedena do síně slávy.

V roce 2014 začala Kylie Minogue působit jako porotkyně v britské a australské talentové soutěži The Voice. 17. března 2014 vydala dlouho očekávané album Kiss Me Once, s nímž opět vyrazila na světové turné.

Zde si můžete poslechnout malý průřez diskografií zpěvačky Kylie Minoque.2020
  Magic
1987
  The Loco-motion
2001
  Your Disco Needs You
1987
  I Should Be So Lucky
2001
  Can't Get You Out of My Head
1988
  Got To Be Certain
1990
  Better The Devil You Know
1988
  Je ne sais pas pourquoi (I Still Love You)
1990
  Step Back in Time
1995
  Where the Wild Roses Grow (with Nick Cave & Bad Seeds)
1988
  Especially for You (with Jason Donovan)