Kim Wilde, rodným jménem Kim Smith (* 18. listopadu 1960 v Chiswicku, Londýn, Spojené království) je anglická popová zpěvačka a profesionální zahradnice. Největší úspěchy ve své pěvecké kariéře zaznamenala v 80. letech, když v roce 1981 debutovala s písní Kids in America.

Je prvorozenou dcerou rock and rollového zpěváka Reginalda Smithe, známého pod uměleckým jménem Marty Wilde, a Joyce Bakerové, bývalé členky kapely The Vernons Girls. V osmi letech se s rodinou přestěhovala z Londýna do kraje Hertfordshire, kde prožila své dětství. Kim byla rodiči od mala vedená k hudbě a v roce 1980 složila zkoušky na umělecké škole St. Alban´s College of Art & Design.

Po škole podepsala smlouvu s Mickiem Mostem, producentem z RAK Records, který si všiml jejího talentu, když ji viděl zpívat společně s její matkou. V lednu 1981 vydala svůj první singl Kids in America, s kterým dosáhla okamžitého úspěchu. Mnoho dalších zpěváků a kapel potom vytvořilo cover verzi této písně. V témže roce vydala i své první album Kim Wilde, které obsahovalo ještě pár dalších hitů. V roce 1982 vydala druhé album Select. Mohla se těšit velké podpoře své rodiny a její otec Marty Wilde a bratr Ricki Wilde pro ni psali písně, včetně jejích největších hitů. Její matka jí dělala manažerku.

V létě roku 1984 přešla z Rak Records k MCA Records, s nimiž v průběhu dalších 15 let natočila šest alb, které se prodávaly po celém světě. V roce 1986 se jejím největším hitem stal remake písně You Keep Me Hangin' On, kterou původně zpívali The Supremes. S touto písní pak prorazila na první místo americké hitparády. Ve druhé polovině 80. let si své písně začala psát sama a složila si mnoho dalších hitů, které pak v MCA Records vydali na jejích deskách. Zpátky v Británii pak získala v roce 1983 ocenění zpěvačka roku od British Phonographic Industry (nyní známé jako Brits - obdoba českého Zlatého slavíka) a v následujících letech byla mezi nominovanými. Kim Wilde absolvovala celkem pět sólových turné a na nich si zazpívala po boku takových popových velikánů jako Michael Jackson (1988) a David Bowie (1990).

V 90. letech se pustila do nových projektů, aby si obohatila svou kariéru, a objevila se i v muzikálu Tommy, které se hrálo v londýnském divadle West End. V roce 1997 v divadle ukončila angažmá a na nějakou dobu se stáhla z hudební scény, protože se vdala a musela se starat o své děti. V roce 2001 se vrátila a zúčastnila se po několika letech poprvé živého koncertu. Od konce roku 2001 absolvovala po Velké Británii ještě třikrát turné s názvem "Here & Now Tour", kde oprášila své staré hity a zpívala společně s mnoha slavnými zpěváky jako Belinda Carlisle, Paul Young nebo Howard Jones. V roce 2003 zaznamenala další velký úspěch, když nazpívala s německou zpěvačkou Nenou duet písně Anyplace, Anywhere, Anytime.

V roce 2006 podepsala novou smlouvu, tentokrát s nahrávací společností EMI a vydala zatím poslední desku Never Say Never.

Během 80. let prožila několik lásek s lidmi, se kterými spolupracovala. Byla postupně zamilovaná do saxofonisty Garyho Barnacleho, klavíristy Calvina Hayese a později do svého hráče na klávesy Jeffa Hammera. Nakonec se ale provdala až v roce 1996 za svého kolegu Hala Fowlera z projektu Tommy a chtěla mít co nejdříve děti. 3. ledna 1998 se jí narodil syn Harry Tristan a o dva roky později 13. ledna 2000 dcera Rose Elizabeth. Během těhotenství se v ní probudil zájem o zahradnictví a nastoupila na slavnou Capel Manor college. V její nové činnosti se jí dařilo velmi dobře a v roce 2005 získala zlatou medaili na botanické výstavě v Chelsea. Dále vydala dvě knihy Gardening with Children a The First-time Gardener, které se týkaly zahradnictví a čtenářům předávala své rady a zkušenosti. Dále navrhla zahrady All about Alice v roce 2001 a The Cumbrian Fellside Garden v roce 2005.

Zde si můžete poslechnout malý průřez diskografií zpěvačky Kim Wilde.2018
  Pop Don’t Stop
2010
  Lights Down Low
1981
  Chequered Love
1981
  Cambodia
1988
  You Came
1988
  Hey Mister Heartache
1986
  Schoolgirl
1981
  Kids In America
2003
  Anyplace, Anywhere, Anytime(Frat. Nena)
1982
  View from a Bridge
1984
  The Second Time (Go For It)
1982
  Child Come Away