Hlavní pro vznik kapely jsou: chytrý producent, chytrý textař, chytrý choreograf (pro tanec), chytrý kostýmní výtvarník, chytrá, rychlá, vtipná umělecká skupina a mnoho, a mnoho chytrých teenagerů se spoustou kapesného a hit je na světě.

To je to, co chtěl skladatel a producent Ralph Siegel. Během průkopnických dnů Dschinghis Khan byl odborníkem na speciální nápady. Chtěl vyhrát Eurovision Song Contest, cenu evropské televize.

Z pochopitelných důvodů je při interpretaci těchto uměleckých děl třeba divákovi dodat více než hudbu a text. Nejlepší je nosit barevné kostýmy, jasné světelné efekty a divoké tance. Siegel rychle našel takovou skupinu, to už byl únor 1979, a 31. březen 1979 se blížil, den Eurovision Song Contest v Jeruzalémě / Izraeli. Většinou hledal hlavy postav, kluci, kteří vypadali jako Dschinghis Khan. A našel pár Wolfgang a Henriette Heichel (bývalý student stomatologie a výtvarné výchovy, zubní asistentka, manekýn a krasobruslař), Lesley Mandoki (s knírkem a hřívou, maďarský, jazzový hudebník), Louis Potgieter (s korunou, profesionální tanečník z Jižní Afriky), Edina Pop (popová zpěvačka, také z Maďarska) a Steve Bender (plešatý muž).

Takže skupina byla pohromadě. Teď to muselo být rychlé. Všechno šlo podle přesného harmonogramu. Choreograf Hannes Winkler naplánoval vše pro úspěch. Každý pohyb byl zkoušen, současně módní návrhář Marc Mano v Mnichově navrhl funky kostýmy, které mají stále kultovní status. Čtyři týdny po jeho založení, Dshinghis Khan vyhrál německou předkolo pro Eurovision Song Contest. O dva týdny později odjeli do Jeruzaléma.

4. místo na Eurovision Song Contest bylo také prvním mezinárodním průlomem. O pár týdnů později, skupina dostala nabídku od Golden Records, vydala 500.000 prodaných singlů Dschinghis Khan. Další hity ve stejném stylu následovaly: Moskau, Rocking Son Of Dschinghis Khan, Hajji Halef Omar, Rom, jeden úspěch střídal další. Pršelo zlato a platina z celého světa, spolu s Německem z celkem 20 zemí, včetně Japonska, Austrálie, Koreje, Holandska, Belgie, Izraele, Dánska, Švédska, Švýcarska, Norska a Finska. Dokonce i bývalé státy SSSR patřily k velkým milovníkům hudby Dschinghis Khan. V bývalých státech SSSR prodal Dshinghis Khan pětkrát více desek než ve zbytku světa a dosáhl kultovního statusu podobného Abbě.

V Izraeli a Japonsku se skupina s jistotou umístila na prvním místě v žebříčku. V Japonsku i v trojjazyčné verzi. Získali mimo jiné německou rekordní cenu Bambi, Goldenen Löwen Rádia Luxemburg a Goldene Europa německé rozhlasové stanice Europawelle Saar. Dschinghis Khan byl a je okouzlující loutka pro zvuk Made In Mnichov, který v této době dominoval americkým a světovým žebříčkům.

Po dvou albech Steve Bender opustil kapelu v roce 1981 (v roce 2006 zemřel na rakovinuz) S "Pistolero" a "Loreley" Dschinghis Khan nahrály tyto velké hity i přes jeho ztrátu. Tanečník a frontman kapely, Louis Hendrik Potgieter, zemřel na AIDS v roce 1993 ve svém rodném Kapském Městě Jižní Africe.

31. 5.2018 Dschinghis Khan odehrála čtyřjazyčnou verzi hitu Moskau u příležitosti Mistrovství světa ve fotbale v Moskvě.
Celosvětový Genghis Khan Comeback, čekání je u konce ...:
Mongolský vládce Dschinghis Khan dobyl se svými jezdci ve 13. století velkou část tehdy známého světa. O několik století později se barevné, historicky krojové hudební skupině z Mnichova podařilo udělat totéž s Ralph Siegel Hity v hudební oblasti. Dschinghis Khan vyhrál všechny hlavní hudební ceny, získal zlato a platinu ve 20 zemích a prodal ne méně než 20 milionů desek. Objevili se ve 240 televizních pořadech a zasmáli se nám z nesčetných obalů největších časopisů. Dschinghis Khan je jednou z nejúspěšnějších skupin, jakou kdy Německo vyrobilo.

Zde si můžete poslechnout malý průřez diskografií kapely Dschinghis Khan.1979
  Hadschi Halef Omar
1979
  Moscau
1982
  Ivanhoe
1981
  Loreley
2004
  Kapt´n Kid (Wir sind Piraten)
1993
  Mexico (espanol)
1979
  Puszta
1981
  Aladin
1980
  Samurai
1982
  Robinson
1979
  Dschinghis Khan