Bee Gees jsou britská hudební skupina, na pomezí popu, rocku a disko založená v 50. letech 20. století. Název pochází ze zkratky Bratři Gibbové, spelované jako „Bee Gee(s)“.

Bratři Gibbové se narodili na ostrově Man ve Velké Británii. V roce 1958 se celá rodina přestěhovala do Austrálie, v té době již vystupovali se svou hudební produkcí. Na počátku 60. let vyhrála skupina, zatím složená pouze z bratrů Gibbů, rozhlasovou soutěž a v roce 1963 vydala první singl The Three Kisses Of Love. V roce 1966 se Bee Gees stávají nejpopulárnější hudební skupinou v Austrálii. Manažer a organizátor koncertů Robert Stigwood rozhodl v roce 1967 o přestěhování skupiny do Velké Británie jako konkurenci známějším Beatles.

K Bee Gees se přidávají Vince Melouney a Colin Petersen. Společná nahrávka Spicks And Specks se dostává na vrchol hitparád. Dalšími úspěšnými skladbami jsou vzápětí New York Mining Disaster 1941, To Love Somebody, Holiday a Massachusetts. V roce 1969 odchází od skupiny Vince Melouney a Robin Gibb vydává sólové album Robin's Reign (1970).

Koncem roku 1970 odchází i Colin Petersen a Bee Gees utvářejí opět trio, jako ve svých začátcích. Nová vlna popularity na ně čekala až na konci 70. let, kdy hudební nebe ovládlo disco. Po několika vydaných albech získali v roce 1978 cenu Grammy za hudbu k filmu Saturday Night Fever (česky Horečka sobotní noci).

V 80. letech se členové skupiny věnovali částečně sólovým projektům, skládali hudbu k filmům, ale dále vydávali alba pod hlavičkou Bee Gees.

Dne 12. ledna 2003 zemřel Maurice Gibb nečekaně na komplikace spojené s neprůchodností střev. Zpočátku jeho bratři vyhlásili, že budou pokračovat v hraní pod názvem „Bee Gees“, a budou tak ctít památku zemřelého bratra. Ale později se rozhodli toto jméno nepoužívat, aby reprezentovalo skupinu takovou, jaká byla, když byli bratři společně. Ve stejném týdnu, kdy zemřel Maurice, vyšlo Robinovi jeho sólové album Magnet. Ačkoliv se mluvilo o vzpomínkovém koncertu pozůstalých bratrů s pozvanými hosty, koncert se neuskutečnil. Barry a Robin pokračovali v práci nezávisle na sobě a oba vydávají nahrávky s různými umělci. Bee Gees mají svou hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.

Dne 20. května 2012 zemřel Robin Gibb na rakovinu jater a tlustého střeva. V září a říjnu 2013 uskutečnil Barry Gibb své první sólové turné na počest svých bratrů a celoživotního hudebního díla.

Zajímavostí je, že jedna z nejznámějších písní skupiny Staying Alive se využívá také jako resuscitační písnička, pomocí které se zdravotníci učí správné tempo při nepřímé masáži srdce.

Zde si můžete poslechnout malý průřez diskografií kapely Bee Gees.1970
  I.O.I.O.
1981
  Living Eyes
1977
  Night Fever
1968
  Jumbo
1987
  E.S.P.
1983
  Women In You
1966
  Spicks And Specks
1968
  Kitty Can
1977
  Stayin' Alive
1991
  Secret Love
1993
  Paying The Price Of Love
1979
  Tragedy