Logo

Oldiesmusic, 70´s, 80´s & 90´s

Taneční párty Pavla Bárty

Pořad

Taneční párty Pavla Bárty

Moderátor Pavel Bárta


Curiculum vitae:

Narodil jsem se v druhé polovině 20.století v Praze. Prolezl jsem základkou, gymplem i vejškou, ba dokonce na vojně jsem sloužil... Znamení: Ryby Oblíbené jídlo: Pečené vepřové koleno s opékanými brambory a bavorským zelím a Bami goreng Oblíbené pití: Jihoafrické červené Pinotage a německý Spätlese /pozdní sběr/ Záliby: Hudba, rádio, zahrada a DX příjem Stav: Furt svobodný Oblíbená hudba: Black music a vše co uslyšíte v mém pořadu Co si na lidech cením: Upřímnost a umění naslouchat druhým Co nenávidím: Intriky

Laudatio:

Zatímco ostatní mladí rebelové poslouchali koncem 70.let Beatles a mysleli si, že takhle bolševika naštvou, docela jim uniklo, že se ve světě rodí něco nového. Mohutná vlna disco, která vznikla původně v gay klubech v Kalifornii / Village People, Gloria Gaynor, Donna Summer a pak se jak lavina v podobě Europopu přiřítila na starý kontinent. Nové hvězdičky, hvězdy a skupiny se rodí jak houby po dešti, vzniká elektronický sound, nejznámější odnož je tzv. Munich sound a průkopnická skupina Silver Convention. Odlidštělý umělý vesmírný image byl typycký. Pak se přidávají producenti, kteří diktují módní směr. Jmenujme příkladného šibala Franka Fariana, který až do závěru 80s tutlal jak to vlastně s Boney M a Eruption bylo. Ale Milli Vanilli to položili. Spousta dívčích skupin, hlavně v Holandsku /Luv, Maywood,Dolly Dots,/, Německu /Arabesque/, Anglii /A-la Carte/ ba dokonce v Jižní Africe /Clout/ Pořady typu DISCO a MUSIKLADEN slaví ohromné úspěchy. Do toho Neue Deutsche Welle a pak jedeme z kopce. Sandra, Bad Boys Blue, Moti Special, Modern Talking, C.C.Catch se přesně trefují do srdíčka Středoevropana. To se povedlo i trojici Stock-Aitken a Watermann v Anglii /Rick Astley, Sonia, Kylie Minogue nebo Jason Donovan/. A to nepočítám přátelé italodisco. Prostě všechno tohle uslyšíte v mém pořadu. Přeji příjemný poslech u těch největších hitů, těch nejlepších oldies na Color music radiu.

…a nakonec krátké zamyšlení

O zahraniční hudbu jsem se začal zajímat koncem sedmdesátých let, když jsem spojil dva koníčky. Dálkový příjem rádia a hudbu. Postavil jsem si anténu na Bayern3 a Österreich 3 a všechny hitparády nahrával na kazety. Postupně jsem si začal vytvářet sbírku desek, později CDs. Protože můj vkus se ubíral směrem disco a pop - dle toho se i moje sbírka „specializovala“. Dokázal jsem soustředit víc než 30000 titulů a postupně se přes různé katalogy, burzy, inzeráty dopracoval i k raritám, které se sice v té době hrály, ale zapadly v zapomnění. Jsem ten, který tuto dobu prožil a tak jsem moc rád, že se se svými skromnými zkušenostmi mohu podělit s vámi, milí posluchači. Ať to bylo na Rádiu RIO, na Alfě anebo na Cro Regina Praha, ať už to byla Taneční párty nebo Diskotéka pro starší a pokročilé. Když jsem se v úplně posledním pořadu 11.5.2002 loučil slovy: „někde jinde, někdy jindy“, netušil jsem, že to bude dlouhých 15 let bez vás bez posluchačů. O to víc mě těší, že si s vámi mohu po rozhlasových vlnách opět pomyslně povídat na Color music radiu.

E-mail: party@radiocolor.cz